Telefon
WhatsApp

Azerbaycan'da Diş Hekimliği

Azerbaycan'da Diş Hekimliği

Azerbaycan Diş Hekimliği

Azerbaycan Üniversitelerinin yabancı uyruklu öğrencilere sağladığı sınavsız üniversite imkanı ile öğrencilerimiz diledikleri bölümleri sınav stresi ve sınav kaygısı yaşamadan okuma şansına sahiptirler.

Bu bölümlerden biri de Bakü Üniversitelerinden olan Azerbaycan Tıp Üniversite’nde Diş Hekimliği fakültesi, hayallerinde diş hekimliği yatan öğrenci öğrencilerimizin ve velilerimizin, YÖK Denklik problemi olmadan, uygun fiyatlarla kaliteli bir eğitim, staj ve pratik imkânı sağlamaktadır. Üniversite okul içerisinde verilen eğitim ile birlikte hastanelerde ve kliniklerde uygulamalı eğitim de görmektedirler.

Azerbaycan’da Diş Hekimliği Eğitim Süresi

Azerbaycan Üniversitelerinde Diş Hekimliği lisans eğitimi 5 yıl sürmektedir. Azerbaycan Tıp Üniversitesi'nde hazırlık eğitimi almak zorunludur. Bu eğitim Ocak ayında başlayıp Haziran ayında sona ermektedir. Hazırlık eğitiminde dil dersleri ve alana giriş dersleri verilmektedir.

Azerbaycan’da Diş Hekimliği Denklik Var mı?

Azerbaycan Tıp Üniversitesi YÖK tarafından tanınmakta ve Türkiye müfredatına uygun dersler verilmektedir.

Azerbaycan’da Diş Hekimliği mezunu öğrencilerimiz denklik için YÖK’e başvuru yapmaları gerekmektedir. Yapılan incelemeler sonrasında öğrencilerin Seviye Tespit Sınavı’na girmeleri gerekmektedir. Bu sınavdan 100 üzerinden 40 ve üzeri alabilen öğrenciler başarılı sayılmakta ve Denklik belgeleri verilmektedir. Denklik belgesi alan öğrencilerimiz Türkiye’de Diş Hekimi unvanı kazanmakta ve Türkiye’de çalışmaya başlayabilmektedirler.

Azerbaycan’da Diş Hekimliği Fiyatları

Bakü üniversitelerinden olan Azerbaycan Tıp Üniversitesi’nde sınavsız Diş Hekimliği eğitimi alabilmeniz için ödemeniz gereken üniversite ücreti bulunmaktadır. Üniversite Azerbaycan devlet üniversitelerinden biri olmasına rağmen yabancı uyruklu öğrenciler için ücretlidir.

Azerbaycan Tıp Üniversite’nde Diş Hekimliği fiyatı senelik 5000 Dolar’dır. Üniversite 2 taksit imkânı sunmaktadır.

Azerbaycan’da Nasıl Diş Hekimliği Okuyabilirim?

Azerbaycan Tıp Üniversitesi’nde sınavsız Diş Hekimliği eğitimi alabilmek için adayların sağlaması gereken bazı koşullar vardır. Lise diploması puanı 65 üstü olmalı veya TYT’den minimum 180 puan almış olmaları gerekmektedir. Ön kayıt için adayların bu 2 koşuldan birini sağlamaları yeterlidir.

Yapılan ön kayıt sonrası adaylar üniversite tarafından görüntülü bir mülakata alınmaktadırlar. Bu mülakatta üniversite öğretim görevlileri tarafından birkaç soru sorulmaktadır. Bu mülakatı başarıyla geçen öğrencilerimiz Azerbaycan Tıp Üniversitesinde Diş Hekimliği bölümünde eğitim almaya hak kazanırlar. LB Yurtdışı Eğitim danışmanları öğrencilerin mülakatları hakkında bilgi vermektedir. LB Yurtdışı Eğitim olarak mülakat başarı oranımız %100’dür.

Azerbaycan Diş Hekimliği Kayıt Tarihleri

Azerbaycan Tıp Üniversitesi kayıt tarihleri 01.06.2023 yılında başlar ve 01.11.2023 tarihinde sona erecektir. Talebin fazla olması ve kontenjanların sınırlı olması sebebiyle kayıtlar daha erken sona erebilmektedir. Adayların kontenjan problemi yaşamaması adına erken kayıt yapmalarında fayda vardır.

LB Yurtdışı Eğitim Azerbaycan Üniversiteleri Temsilciliği olarak;

  • Öğrenci adaylarımızın kayıt işlemlerini gerçekleştirmek ve takip etmek.
  • Öğrenci adaylarımızın öğrenci oturumlarını çıkarmak
  • Öğrenci adaylarımızın sağlık sigortası işlemlerini sağlamak
  • Azerbaycan üniversiteleri tarafından talep edilen evraklarının çeviri işlemlerini yapmak
  • Kayıt için gerekli olan referans yazılarını sağlamak
  • Azerbaycan'a gelen öğrenci adaylarını havalimanından karşılamak
  • Adayların tercihlerine göre ev veya yurt ayarlaması yapmak ve buralara yerleşmelerini sağlamak
  • Öğrencilere ve ailelerine 7/24 Acil durum desteği sağlamak

Ve daha birçok hizmetimiz ve %100 kayıt garantisi ile öğrenci adaylarının A'dan Z'ye bütün işlemleri ile ilgileniyor ve sağlıyoruz.

 

 

 

Paylaş:

Etiketler: azerbaycanda diş hekimliği