Gence Devlet Üniversitesi

Gence Devlet Üniversitesi

Gence Devlet Üniversitesi

Gence Devlet Üniversitesi

Gence Devlet Üniversitesi Azerbaycan’ın Gence şehrinde bulunan, Azerbaycan’ın en önemli üniversitelerinden biridir. Gence Devlet Üniversitesi uygun ücretleri, kaliteli eğitimi ve hazırlık okumanın zorunlu olmaması sebebiyle birçok Türkiye vatandaşı öğrencilerimiz tarafından tercih edilmektedir.

Gence Devlet Üniversitesi Bölümleri

Gence Devlet Üniversitesi 8 fakülte içinde kurulmuş 37 bölüm ile eğitim vermektedir. Bu bölümlerden en çok tercih edilenleri; Psikoloji, Müzik Öğretmenliği, İngilizce, Rusça, Almanca bölümleridir.

Gence Devlet Üniversitesi Denklik

Gence Devlet Üniversitesi YÖK tarafından tanınan ve Türkiye müfredatına uygun dersler veren bir üniversitedir. Bu üniversiteden mezun olan öğrencilerimiz YÖK’e denklik başvurusunda bulunup sınavsız olarak denkliklerini alabilmektedirler. Gence devlet üniversitesinden mezun olup şu an Türkiye’de aktif olarak çalışan çok sayıda Türk bulunmaktadır.

Gence Devlet Üniversitesi Psikoloji

Gence Devlet Üniversitesi psikoloji bölümü, Pedagoji fakültesine bağlı bir bölümdür. Uygun fiyatları sebebiyle çok sayıda öğrenci talep etmektedir. Gence Devlet Üniversitesinde psikoloji bölümü senelik lisans ücreti 1000 Azerbaycan Manat’ıdır. (590 $)

Gence Devlet Üniversitesi Eczacılık

Sanılan aksine Gence Devlet Üniversite'nde Eczacılık fakültesi bulunmamaktadır. Gence'de bulunan eczacılık fakültesi Gence Devlet Agrar Üniversitesinde bulunmaktadır. Her iki üniversitede Gence şehrinde bulunur ama farklı üniversitelerdir. Bu hata adaylar tarafından çok sık yapılmaktadır.

Gence Devlet Üniversitesi Hazırlık

Gence Devlet Üniversitesi’nde hazırlık okumak zorunlu değildir. LB Yurtdışı Eğitim referansına sahip öğrencilerimiz hazırlık okumadan direkt olarak birinci sınıftan başlayabilmektedirler.

Gence Devlet Üniversitesinde Nasıl Eğitim Alabilirim?

Gence Devlet Üniversitesinde okumak isteyen öğrencilerimiz gerekli evrakları ile birlikte LB Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı aracılığı ile sınavsız koşulsuz Gence Devlet Üniversitesinde okuma hakkına sahiptirler.

Öğrencilerimizin A’dan Z’ye bütün işlemleri ile profesyonel danışmanlarımız ilgilenmektedir. %100 kayıt garantisi verilmektedir.

Gence Devlet Üniversitesi Yurt

Gence Devlet Üniversitesinde kampüs içinde bulunan, yeni yapılmış bir yurt bulunmaktadır. Bu yurtlar 2 kişilik odalara sahiptir. Yurt ücreti 200 Manat olarak belirlenmiştir ve günde 3 öğün yemek dahildir.

Gence Devlet Üniversitesi 2023 Güncel Ücretleri

Gence Devlet Üniversitesinde bütün bölümlerin senelik lisans ücreti 1000 Azerbaycan Manat'ı olarak belirlenmiştir.

Bölümler Lisans Ücretleri
Psikoloji 1000 Manat (590$)
Dil Bölümleri 1000 Manat (590$)
Öğretmenlikler 1000 Manat (590$)
Müzik  1000 Manat (590$)

 

LB Eğitim Danışmanlarımız;

  • Azerbaycan’da oturum izinlerini çıkarmak,
  • Adayların sağlık sigortası süreçlerini gerçekleştirmek,
  • Azerbaycan tarafından talep edilen evrakların tercüme süreçlerini takip etmek,
  • Gerekli referans yazılarını sağlamak,
  • Adayı havalimanından karşılamak,
  • Öğrenci adaylarının tercihine göre kalacakları ev veya yurt hizmeti sağlanmak,
  • Adaya ev veya yurda yerleşme süreçlerinde destek olmak,
  • Öğrencilerin eğitim süreleri boyunca 7/24 acil durum hizmeti vermek,
  • Adaylara ulaşım rehberliği hizmeti vermek,

Gibi A’dan Z’ye bütün işlemleriniz ile ilgilenmektedir. Adaylarımızın yapması gereken tek şey valizlerini hazırlayıp eğitim kariyerlerine başlamaktır.