Gence Agrar Üniversitesi

Gence Agrar Üniversitesi

Gence Agrar Üniversitesi

Gence Devlet Aqrar Üniversitesi

Gence Aqrar Üniversitesi, bir diğer adıyla Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi olarak bilinmektedir. Aqrar Üniversitesi Azerbaycan’ın Gence şehrinde bulunmaktadır. Bu üniversite YÖK tarafından tanınan ve Türkiye müfredatına uygun dersler veren bir üniversitedir. Oldukça köklü geçmişe sahip olan bu üniversitenin temelleri 1920 yılında atılmıştır. Günümüzde 5 binden fazla öğrencisi ve 560'dan fazla akademik personeli ile kaliteli eğitim vermeye devam etmektedir. Aqrar Üniversitesinin; ABD, Almanya, Fransa, Hollanda, Türkiye gibi ülkeler ile akademik öğrenim ve araştırma ilişkileri bulunmaktadır.

Gence Agrar Üniversitesi Bölümleri

Gence Agrar Devlet Üniversitesinde, Eczacılık, Veterinerlik, Baytarlık, Ziraat Mühendisliği, Bilimsel Tarım en çok tercih edilen ve denkliği olan bölümlerdir.

Gence Agrar Üniversitesi Eczacılık Fakültesi

Gence Agrar Üniversitesi Azerbaycan’da eczacılık fakültesi bulunan 3 üniversiteden biridir. Bu üniversite YÖK tarafından tanınmaktadır. Agrar Üniversitesi Eczacılık Fakültesinde verilen dersler, Azerbaycan Bakü Tıp Üniversitesi eczacılık bölümünde verilen dersler ile aynı müfredata sahiptir. Eğitim ücretlerinin çok uygun olması ve Gence şehrinde yaşam maliyetlerinin düşük olması eczacılık bölümünün Türkiye’den gelen adaylarımızın çok fazla talep etmesinin sebepleri arasındadır.

Gence Agrar Üniversitesinde eczacılık 4 yıl sürmektedir. Bu üniversitemizde önceki yıllarda hazırlık eğitimi zorunlu değilken 2023 yılı itibariyle hazırlık yılı zorunlu hale gelmiştir. 

Gence Agrar Üniversitesi Veterinerlik-Baytarlık

Gence Agrar Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi, Azerbaycan'da Nahçıvan Devlet Üniversitesi ile birlikte veterinerlik bölümü bulunan 2 üniversiteden biridir. Tarım ve Hayvancılık üzerine kurulan bir üniversite olan Gence Devlet Agrar Üniversitesi, veterinerlik bölümünde de kaliteli eğitim vermekte ve kalite profesörlere sahip bir fakültedir. YÖK tarafından tanınan bu üniversiteden mezun öğrencilerimiz sorunsuz bir şekilde denklik alabilmektedirler. Gence Agrar Üniversitesine kayıt olmak için herhangi bir koşul bulunmamaktadır. LB Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı aracılığı ile lise diplomanız ile sorunsuz bir şekilde kayıt işlemlerini gerçekleştirip eğitim almanız mümkündür.

Gence Agrar Üniversitesi Denklik

Gence Agrar Üniversitesi, temsilciliklerini üstlendiğimiz diğer bütün üniversiteler gibi YÖK tarafından tanınan bir üniversitedir.  Bu tanınırlığı E-Devlet üzerinden sorgulamak mümkündür. Bu üniversiteden mezun adaylarımız, YÖK’e denklik başvurusu yaptıktan sonra Seviye Tespit Sınavı’na girmeye hak kazanırlar. Bu sınavı başarıyla geçen adaylarımızın diplomaları Türkiye’de geçerli olur ve mesleklerini Türkiye’de yapmaya hak kazanırlar.

Gence Agrar Üniversitesinde Nasıl Eğitim Alabilirim?

Gence Agrar Üniversitesinde okumak isteyen adaylarımız LB Yurtdışı Eğitim Danışmanlığına başvurmaları yeterlidir. A’dan Z’ye bütün işlemleriniz ile profesyonel danışmanlarımız ilgilenmektedir. %100 kayıt garantisi verilmektedir.

LB Eğitim Danışmanlarımız;

  • Azerbaycan’da oturum izinlerini çıkarmak,
  • Adayların sağlık sigortası süreçlerini gerçekleştirmek,
  • Azerbaycan tarafından talep edilen evrakların tercüme süreçlerini takip etmek,
  • Gerekli referans yazılarını sağlamak,
  • Adayı havalimanından karşılamak,
  • Öğrenci adaylarının tercihine göre kalacakları ev veya yurt hizmeti sağlanmak,
  • Adaya ev veya yurda yerleşme süreçlerinde destek olmak,
  • Öğrencilerin eğitim süreleri boyunca 7/24 acil durum hizmeti vermek,
  • Adaylara ulaşım rehberliği hizmeti vermek,

Gibi A’dan Z’ye bütün işlemleriniz ile ilgilenmektedir. Adaylarımızın yapması gereken tek şey valizlerini hazırlayıp eğitim kariyerlerine başlamaktır.

 

Gence Agrar Üniversitesi Yurt

LB Eğitim danışmanlığı olarak öğrenci adaylarımızın taleplerine göre ev veya yurt hizmeti sağlamaktayız.

Yurtta kalmak isteyen öğrencilerimiz; 2017 yılında kampüs içerisine inşa edilmiş üniversite yurdunda konaklama şansına sahiptirler. Bu yurdun odaları 2 kişiliktir. Bu yurt binasında spor salonları, kafeterya, kütüphane, revir, market bulunmaktadır. Yurdun ücreti senelik peşin alınmakta ve senelik ücret 400$ olarak belirlenmiştir.

Evde konaklamak isteyen adaylarımız için ise danışmanlarımız kiralık ev ve yine isteğe göre ev arkadaşı sağlamaktadırlar. Gence’de kiralık ev fiyatları çok uygundur. Şehir merkezinde, üniversiteye yakın, dayalı döşeli evler 250-300 manat civarındadır.

Gence Agrar Üniversitesi 2023 Güncel Fiyatları

Bölümler Lisans Ücretleri
Eczacılık 2500 $
Veterinerlik-Baytarlık 2500 $
Ziraat Mühendisliği 2500 $