Telefon
WhatsApp

Azerbaycan'da Mimarlık Eğitimi

Azerbaycan'da Mimarlık Eğitimi

Azerbaycan'da Mimarlık

Her öğrencinin hayalinde yatan bir bölüm vardır. Hayallerdeki bölümleri sınavsız okuma fırsatı daha büyük ve her öğrencinin isteyeceği hayallerdendir. Hayallerinde Mimarlık yatan öğrencilerimiz için Azerbaycan’da Sınavsız Üniversite ile hayallerinizi gerçeğe dönüştürme fırsatını Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi’nde sizlere uygun fiyatlarla ve YÖK tanınırlığı olan üniversitemizde denklik problemi yaşamadan sizlere sunmaktayız.

Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi, başkent Bakü’de Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği ağırlıklı bölümleri, kaliteli eğitim kadrosu ile Türkiye Vatandaşı öğrenci adaylarımıza sınavsız, koşulsuz eğitim şansı tanımaktadır. Her yıl çok sayıda Türk öğrenciler bu üniversitede mimarlık eğitimine başlamaktadır.

Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesinde tercihinize göre 3 dilde eğitim alabilirsiniz. Üniversitemizde Azerbaycan Türkçesi, İngilizce ve Rusça dillerinde eğitim verilmektedir.

Azerbaycan’da Mimarlık Eğitimi Denklik Var Mı?

Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi Türkiye standartlarına uygun eğitim müfredatına sahiptir. Bu durum üniversitenin YÖK tercih kılavuzunda bulunmasını ve YÖK tarafından tanınmasını sağlamaktadır. ( E Devletten Sorgulanabilir)

Bu üniversiteden mezun adaylarımız, diplomaları ve transkriptleri ile YÖK Tanıma ve Denklik Hizmetleri Daire başkanlığına başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Yapılan incelemeler sonrasında denklik belgesi verilmekte ve Türkiye’de Mimar olarak çalışmaya başlayabilmektedirler.  

Azerbaycan’da Mimarlık Eğitim Süresi

Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesinde lisans eğitimi 4 yıl sürmektedir.

Azerbaycan’da Mimarlık bölümüne kayıt yaptıran öğrencilerimiz 1 yıl süren hazırlık eğitimini almak zorundadırlar. Mimarlık eğitimi toplamda 5 yıl sürmektedir.

 Hazırlık eğitiminde, dil dersleri ve alana giriş dersleri verilmektedir.

Azerbaycan’da Mimarlık Eğitimi Ücretleri

Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi uygun fiyatlara eğitim vermektedir.  Mimarlık lisans ücreti senelik 2500 $’dır. Üniversite birincı sınıftan itibaren 2 taksit imkanı sunmaktadır.

Azerbaycan’da Nasıl Mimarlık Okuyabilirim?

Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesinde sınavsız-koşulsuz mimarlık eğitimi almak mümkündür. Kayıt işlemleri için iletişim numaralarımızdan bizlerle iletişime geçmeniz gerekmektedir. Sizin adınıza gerekli olan bütün kayıt işlemlerini, referans mektupları tarafımızda hazırlanıp kaydınız yapılmaktadır.

Azerbaycan’da Mimarlık Kayıt Tarihleri ve Gerekli Evraklar

Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi 2023 yılı kayıt başlangıç tarihi 01.06.2023 tarihi olarak belirlenmiştir. Bitiş tarihi kontenjan durumuna göre değişiklik gösterecektir. Kontenjan problemi yaşanmaması adına erken kayıt yapılmasını önermekteyiz.

Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesinin kayıt için istediği evraklar;

 • Pasaport
 • Lise Diploması
 • Lise Transkripti
 • Sağlık Raporu
 • HIV/Hepatit Test Sonuçlar
 • 8 Adet 3*4 Vesikalık Fotoğraf
 • Referans Mektupları (Tarafımızca Yazılmaktadır)

 

*Evrakların Çevirileri Tarafımızca Yapılmaktadır.

 

LB Yurtdışı Eğitim Azerbaycan Üniversiteleri Resmi Temsilciliği olarak; 

 • Öğrenci adaylarımızın kayıt işlemlerini gerçekleştirmek ve takip etmek.
 • Öğrenci adaylarımızın öğrenci oturumlarını çıkarmak
 • Öğrenci adaylarımızın sağlık sigortası işlemlerini sağlamak
 • Azerbaycan üniversiteleri tarafından talep edilen evraklarının çeviri işlemlerini yapmak
 • Kayıt için gerekli olan referans yazılarını sağlamak
 • Azerbaycan'a gelen öğrenci adaylarını havalimanından karşılamak
 • Adayların tercihlerine göre ev veya yurt ayarlaması yapmak ve buralara yerleşmelerini sağlamak
 • Öğrencilere ve ailelerine 7/24 Acil durum desteği sağlamak

Ve daha birçok hizmetimiz ve %100 kayıt garantisi ile öğrenci adaylarının A'dan Z'ye bütün işlemleri ile ilgileniyor ve sağlıyoruz.

 

 

 

 

Paylaş:

Etiketler: azerbaycanda mimarlık, azerbaycan mimarlık ve inşaat üniversitesinde mimarlık, azerbaycanda mimarlık ne kadar, azerbaycan mimarlık kayıt tarihi, azerbaycanda mimarlık okumak istiyorum, azerbaycanda mimarlık fiyatları, azerbaycanda mimarlık kaç yıl, azerbaycan mimarlık, bakü mimarlık, azerbaycanda mimarlık okumak, azerbaycanda mimarlık ücretleri, azerbaycanda mimarlık fiyatlar, azerbaycan mimarlık ve inşaat üniversitesi