Azerbaycan Teknik Üniversitesi

Azerbaycan Teknik Üniversitesi

Azerbaycan Teknik Üniversitesi

Azerbaycan Teknik Üniversitesi

Azerbaycan Teknik Üniversitesi 1950 yılında Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de kurulmuş bir devlet üniversitesidir.

Azerbaycan Teknik Üniversitesi YÖK tarafından tanınır ve müfredatı Türkiye ile uyumludur. Bu üniversiteden mezun olan öğrencilerimiz denklik konusunda bir problem yaşamamaktadırlar. Öğrencilerimiz mezun olduktan sonra YÖK’e denklik başvurusunda bulunmaktadırlar. YÖK denklik profesörlerinin yaptıkları incelemeler sonrasında denklik alınmaktadır.

Azerbaycan Teknik Üniversitesi daha çok mühendislikler ve teknik eğitimler üzerine kurulu bir üniversite olması sebebiyle burada okuyan öğrenciler alanlarının en iyi eğitimini, ülkenin en iyi profesörleri, mühendislerinden almaktadırlar.

Azerbaycan Teknik Üniversitesi kampüsü Bakü’nün merkezinde yerleşmektedir. Sık sık geçen otobüsler ile rahatlıkla ulaşım sağlanmaktadır.

Azerbaycan Teknik Üniversitesi, ABD, Rusya, Kanada, Çin, Almanya, İngiltere, Fransa, Türkiye gibi birçok ülke üniversiteleri ile ortak çalışmalar içerisindedir.

Azerbaycan Teknik Üniversitesinde, Bilgisayar mühendisliği, elektrik mühendisliği, enerji mühendisliği, makine mühendisliği, termik güç mühendisliği, otomobil mühendisliği başlıca olmak üzere birçok bölümde eğitim verilmektedir.

Azerbaycan Teknik Üniversitesinde eğitim Azerbaycan dilinde verilmektedir. Türkiye vatandaşı öğrencilerimizin 9 ay süren hazırlık eğitimini almaları zorunludur.

Azerbaycan Teknik Üniversitesine Nasıl Kayıt Yapabilirim?

Azerbaycan Teknik Üniversitesinde eğitim almak isteyen öğrencilerimiz için hiçbir koşul, sınav şartı bulunmamaktadır. LB Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile Azerbaycan Devlet Teknik Üniversitesine sınavsız, lise diploması ile kayıt yapılabilmektedir.

Azerbaycan Teknik Üniversitesinin kendine ait bir yurdu bulunmamaktadır. Öğrencilerimiz LB Eğitim’in uzman danışmanları tarafından isteğe göre özel yurtlara veya evlere yerleştirilmektedir.

Azerbaycan Teknik Üniversitesi 2023 Güncel Lisans Fiyatları

Bölümler Lisans Ücretleri
Bilgisayar Mühendisliği 1450 $
Elektrik Mühendisliği 1450 $
Makine Mühendisliği 1450 $
Otomobil Mühendisliği 1450 $
Endüstri Mühendisliği 1450 $