Telefon
WhatsApp

Türkiye’den Azerbaycan’a Nasıl Gidebilirim?

Türkiye’den Azerbaycan’a Nasıl Gidebilirim?

Türkiye'den Azerbaycan'a Nasıl Gidebilirim?

LB Yurtdışı Eğitim öğrencileri, danışmanlarımız tarafından her konuda olduğu gibi ulaşım konusunda da yardımcı olmaktadır. Öğrencilerimiz toplu bir şekilde danışmanlarımız eşliğinde Azerbaycan’a gelmektedirler. Bütün süreçlerde olduğu gibi bu süreçte de birlikte hareket etmekteyiz.

İstanbul, Ankara ve İzmir’den, Bakü’ye her gün aktarmasız onlarca uçuş gerçekleşmektedir.

Karayolu tercih eden öğrencilerimiz için ise İstanbul, Ankara kalkışlı ve yol üzerindeki şehirlerimizden geçen otobüs seferleri bulunmaktadır. Bu otobüsler Gürcistan üzerinden Azerbaycan’ın başkenti Bakü’ye kadar gitmektedir. Fiyatları ise uçak biletlerine göre çok uygundur.

Bir başka güzergâh kullanmak isteyen öğrencilerimiz ise, Iğdır üzerinden Dilucu sınır kapısını geçip Nahçıvan’a geçebilmektedir. Nahçıvan’dan 1 saat süren uçak yolculuğu ile Bakü’ye ulaşmak mümkündür. Bu güzergâh yaşadığınız şehre göre çok uygun ve kısa süren bir ulaşım türü olabilmektedir.

Şu an için Türkiye-Azerbaycan yolcu treni hattı bulunmamaktadır. Ancak yapımı sürmektedir. En kısa zamanda faaliyete girecektir. Bu hızlı tren hattı öğrencilerin ulaşımlarını oldukça rahatlatacaktır.

Paylaş:

Etiketler: Türkiye'den Azerbaycan'a Nasıl Gidebilirim?